MATERACE i STELAŻE


Przeglądasz 1 do 1 z 1 (1 stron)

Materace i stelaże

Materace - klucz do komfortowego snu i wypoczynku

Odpowiednio dobrany do łóżka materac to podstawa dobrego snu i wypoczynku. Większość ludzi spędza na nim kilka godzin dziennie, warto więc nie szczędzić na tym elemencie. Materace do łóżka mogą mieć wpływ na zdrowie i samopoczucie, dlatego należy wybrać odpowiednią do siebie twardość czy elastyczność.

Twardość materaca powinna być dostosowana do wagi ciała, osobistych uwarunkowań i najczęstszej pozycji snu. Poprawne podparcie ciała względem wagi i ułożenia pozwoli na wygodny wypoczynek i komfortowy sen.

Stelaże lamelowe - kluczowy element właściwego podparcia materaca

Stelaże są nie mniej istotne, zapewniają właściwe podparcie materaca i pozwalają odczuć komfort jego użytkowania. Stelaże lamelowe zapewniają ten efekt dzięki zagęszczeniu listew i są elastyczne.

Rodzaje materacy: sprężynowe vs. piankowe - który wybrać?

Najpopularniejsze są materace sprężynowe, dostępne są też materace piankowe. Te drugie wykonane z dobrej jakości pianki wysoko elastycznej dobrze dopasowują się do ciała, cechują się lekkością, długą żywotnością, odpornością na odkształcenia i szybkim odzyskiwaniem pierwotnego kształtu.

Materace ze sprężynami to modele bonelowe i kieszeniowe. Materace bonelowe mają sprężyny przymocowane do sztywnej konstrukcji, są dość twarde, odporne na odkształcenia i trwałe. Elastyczność powierzchniowa sprawia, że jest to model uniwersalny i odpowiedni dla osób o różnej wadze. Materace kieszeniowe mają sprężyny umieszczone w osobnej, materiałowej kieszonce. Zapobiega to przesuwaniu się sprężyn i wydawaniu dźwięków. Te modele są trwałe i dobrze dopasowują się do ciała. Zastosowanie sprężyn o różnej twardości dzieli materac na strefy, co zapewnia odpowiednie podparcie ciała także dwóm osobom.

Zewnętrzna warstwa pokrywająca sprężyny też wpływa na wygodę. Dostępne są naturalna i hipoalergiczna mata kokosowa, która zapewnia trwałość, przewiewność, miękkość i dopasowanie do ciała. Pianka lateksowa też dobrze się dopasowuje, jest miękka i dobrze podpiera ciało. Pianka poliuretanowa jest odporna na zniekształcenia, antybakteryjna i hipoalergiczna, dobrze amortyzuje i cyrkuluje powietrze. Pianka wysoko elastyczna HR jest miękka, elastyczna oraz trwała i dobrze dopasowuje się do ciężaru i ułożenia ciała, nie zatrzymuje wilgoci i cyrkuluje powietrze.

Materace i stelaże Wiki Meble - szeroki wybór dla maksymalnego komfortu snu

Nasz sklep internetowy z meblami oferuje szeroki wybór materacy. Do wyboru są wygodne materace kieszeniowe i materace bonelowe oraz materace piankowe. Wykonujemy je z dbałością o najmniejszy szczegół. Wszystkie elementy dobierane są tak, aby zapewnić maksymalny komfort użytkowania. Nasze materace są też hipoalergiczne

Mamy również praktyczne, spełniające wszystkie wymagania stelaże lamelowe oraz dostępne osobno miękkie, przewiewne, wykonane z wysokiej jakości włókien i dzianin pokrowce do materacy.

Dostawa naszych materacy jest darmowa!

Jaki materac wybrać?


Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij