Odstąpienie od umowy

O ODSTĄPIENIU OD UMOWY ZAWARTEJ NA ODLEGŁOŚĆ – ZWROCIE ZAKUPIONYCH PRODUKTÓW JEST MOWA W PUNKCIE 8 REGULAMINU SKLEPU, KTÓRY ZOSTAŁ PRZYTOCZONY PONIŻEJ, A KTÓRY W CAŁOŚCI DOSTĘPNY JEST POD LINKIEM: REGULAMIN

W skrócie – zwrotu zakupionych przedmiotów można dokonać w ciagu 14 dni od daty ich otrzymania.

Koszt zwrotu (dostarczenia produktów z powrotem do sprzedawcy) ponosi Klient.

Przykładowy formularz odstąpienia od umowy można pobrać TUTAJ.
Podstawa prawna: art. 34 ustawy z dnia 30.05.2014 r. o prawach konsumenta.

Zwrotowi nie podlegają rzeczy nieprefabrykowane wyprodukowane według specyfikacji konsumenta lub służąca zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb i są to:

  • Meble na wymiar – według specyfikacji klienta.
  • Meble na zamówienie, o których klient jest informowany podczas zamawiania lub w trakcie procesu przetwarzania zamówienia.
  • Wszystkie meble tapicerowane – z zastosowaniem wybranej przez klienta tkaniny obiciowej.
  • Wszystkie stoły oraz krzesła – z zastosowaniem wybranego przez klienta wybarwienia oraz tkaniny obiciowej.
  • Meble kuchenne.

Podstawa prawna: art. 38 ustawy z dnia 30.05.2014 r. o prawach konsumenta.

Informacja dla konsumenta o prawie odstąpienia od umowy od umowy zawartej na odległość.

Będąc konsumentem mają Państwo prawo odstąpić od umowy zawartej w Sklepie Internetowym w terminie 14 dni bez podania jakiejkolwiek przyczyny. Termin do odstąpienia od umowy wygasa po upływie 14 dni od dnia w którym weszli Państwo w posiadanie rzeczy lub w którym osoba trzecia inna niż przewoźnik i wskazana przez Państwa weszła w posiadanie rzeczy. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, muszą Państwo poinformować nas o swojej decyzji o odstąpieniu od niniejszej umowy w drodze jednoznacznego oświadczenia (na przykład pismo wysłane pocztą tradycyjną lub pocztą elektroniczną). Oświadczenie mogą Państwo przesłać na przykład:

  • pisemnie na adres: WIKI MEBLE Krzysztof Fras, Dobrydział 18A, 98-400 Dobrydział;
  • w formie elektronicznej za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: biuro@wikimeble.pl;

Przykładowy wzór formularza odstąpienia od umowy zawarty jest w załączniku nr 2 do Ustawy o Prawach Konsumenta oraz dodatkowo dostępny jest na stronie Sklepu Internetowego w zakładce „Odstąpienie od umowy”. Mogą Państwo skorzystać z wzoru formularza odstąpienia od umowy, jednak nie jest to obowiązkowe.

Aby zachować termin do odstąpienia od umowy, wystarczy, aby wysłali Państwo informację dotyczącą wykonania przysługującego Państwu prawa odstąpienia od umowy przed upływem terminu do odstąpienia od umowy.

W przypadku odstąpienia od niniejszej umowy zwracamy Państwu wszystkie otrzymane od Państwa płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Państwa sposobu dostarczenia innego niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez nas), niezwłocznie, a w każdym przypadku nie później niż 14 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o Państwa decyzji o wykonaniu prawa odstąpienia od niniejszej umowy. Zwrotu płatności dokonamy przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały przez Państwa użyte w pierwotnej transakcji, chyba że wyraźnie zgodziliście się Państwo na inne rozwiązanie; w każdym przypadku nie poniosą Państwo żadnych opłat w związku z tym zwrotem. Możemy wstrzymać się ze zwrotem płatności do czasu otrzymania rzeczy lub do czasu dostarczenia nam dowodu jej odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.

Jeżeli otrzymali Państwo rzecz, to proszę odesłać lub przekazać ją nam na adres: Dobrydział 18A, 98-400 Dobrydział, niezwłocznie, a w każdym razie nie później niż 14 dni od dnia, w którym poinformowali nas Państwo o odstąpieniu od niniejszej umowy. Termin jest zachowany, jeżeli odeślą Państwo rzecz przed upływem terminu 14 dni. Będą Państwo musieli ponieść bezpośrednie koszty zwrotu rzeczy. Odpowiadają Państwo tylko za zmniejszenie wartości rzeczy wynikające z korzystania z niej w sposób inny niż było to konieczne do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.

 

KOSZT ODBIORU ZWRACANYCH MEBLI TO 200 ZŁ.

Zwrotu można dokonać poprzez firmę tranportową SPT.
http://spt.kepno.pl/    tel. 600 059 521

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij